NavigationLasocare SCANNER PANORAMA FORTE

Aktualizováno 24.11.2023,

Jak může laser pomoci?

* regenerace – obnovení tkáně nebo její funkčnosti
* antiflogistika – zhojení zánětu
* analgezie – potlačení lokální bolesti
* imunostimulace – zvýšení obranyschopnosti organismu

Scanner PANORAMA

laser, kosmetika němcová

Terapeutické a kosmetologické lasery procházejí již řadu let neustálým vývojem a zdokonalováním. Pokrok techniky umožňuje konstruovat lasery s takovými vlastnostmi, které by byly před několika málo lety nedosažitelné nebo nezaplatitelné. Slovem optický scanner označujemezpravidla zařízení, které pomocí zrcadla rozmítá světelný paprsek po ozařovaném povrchu. V dermatologii a kosmetologii jsou scannery velmi ceněny, protože umožňují ozařovat velké plochy po dlouhou dobu, což by bylo při použití ruční sondy velmi nepraktické a zdlouhavé. Málokdo však ví, že to je jen jedna z mnoha předností scanneru, ještě k tomu ta méně významná. Mnohem důležitější je efekt, který v organismu vyvolává ozařování velkých souvislých ploch. Projevuje se nápadným zvýšením blahodárného účinku laserového ošetření, které nedokážeme vysvětlit pouhým součtem energie vyzářené na danou plochu. Spontánní reakce ozařované tkáně vykazuje odezvu mnohem lepší a rychlejší. Dochází k účinku,kdy se kladné účinky na jednotlivé oblasti tkáně vzájemně násobí. Tomuto efektu říkáme synergický účinek laserového scanneru.

Scanner rovnoměrně ozáří kulaté či vypouklé plochy například lidského obličeje. Právě pro tyto případy byl vyvinut tzv. panoramatický scanner, který je sestaven z dvanácti vzájemně nezávislých laserových zářičů, sestavených do myšleného oblouku. Jednotlivé paprsky tak dopadají na ozářenou plochu vždy přibližně kolmo, tedy s největší možnou účinností. Mikroprocesorem řízený pohonný mechanismus pak celým tímto vějířem laserů pohybuje tak, aby žádný z bodů ozařované plochy nebyl vynechán.


laser, kosmetika němcová

Jaký je stručný princip laserového gelu?

Laktoferrinový gel LASOCARE 645, je citlivý na oranžově červené světlo laseru. Byl vyvinut atestován během sedmi let ve spolupráci Švýcarska, Německa, Francie a Belgie. Principem jeho funkce je působení dvou vzácných enzymů, laktoferrinu a laktoperoxidázy, které jsou obsaženy v mateřském mléce. Příroda jimi chrání citlivý povrch sliznice právě narozených mláďat proti škodlivým vlivům agresivního okolí. Účinnost ochrany rychle roste, ozáříme-li tyto enzymy laserem vhodné barvy. Po vmasírování gelu do hloubky kožních pórů tak reakci nastartujeme světlem speciálního laseru. Laktoferrin předá světelnou energii laktoperoxidáze, ta produkuje kysličník uhličitý, vodu a kyslík. Zkušenosti ukazují, že kyslíkový dluh ošetřované pleti tak vyrovnáme s účinností, jaká je jinými metodami zatím nedosažená. A výsledek? Vymizení bakteriálních aknetických kultur a zejména omlazení jednotlivých vrstev pokožky. To se projeví stejnoměrným vypnutím pleti, vymizením drobných vrásek a zmenšením hloubky vrásek velkých. První výsledky lze pozorovat už po první aplikaci v kosmetickém salonu, ale nejtrvalejších výsledků dosáhnete pravidelným používáním gelu.

Zpět